ספקיות אינטרנט
018
מדריכים
חבילות טלוויזיה

חברת 012 Smile - ספק אינטרנט מהיר, שיחות לחול, טלפון קווי ועוד

חברת 012 סמייל (012 סמייל טלקום בע"מ) הינה חברת תקשורת מובילה בישראל בתחום הטלפוניה והאינטרנט, המציעה מגוון חבילות גלישה, שירותי אינטרנט מהיר ביתי ועסקי, שיחות מוזלות לחו"ל ומוצרי תקשורת משלימים נוספים. החברה פעילה בשוק משנת 1997, עם מאות אלפי לקוחות – פרטיים ועסקיים.

למידע נוסף אודות החברה, בקרו באתר האינטרנט בכתובת www.012.net

שוק התקשורת הישראלי הפך בשנים האחרונות לדינאמי ומרתק במיוחד, בעיקר מבחינה עסקית. ראשית הייתה זו פתיחת שוק השיחות הבינלאומיות לתחרות, לאחר מכן השינויים בתחום האינטרנט ובימים אלו - כניסת שחקנים חדשים לשוק הסלולר. סמייל 012 היא אחת השחקניות המובילות בתחום זה.

המותג 012 סמייל קיים כבר שנים רבות ומוכר למעשה לכל אחד, אך תחילתו התרחשה לפני שנים ספורות בלבד. הבסיס לחברה הוקם בשנת 1998, על ידי חברת קווי זהב, אשר הציעה ללקוחותיה שיחות בינלאומיות בלבד במשך כמעט עשור. לאחר תשע שנים, החלה החברה להתפתח לכיוונים אחרים.

בשנת 2007 התאחדו חברת קווי זהב ו'סמייל אינטרנט זהב' - מספקיות האינטרנט הגדולות והידועות עד לאותה תקופה. יחד הן הקימו את המותג החדש, סמייל 012, אשר החל להיכנס גם לתחום האינטרנט. החברה החדשה הציעה ללקוחותיה שיחות בינלאומיות, עדיין תחת המותג 012 (זו הייתה גם הקידומת של החברה בחיוג לחו"ל) וכן חיבור אינטרנט ביתי מהיר, אשר נוצר בשילוב של שתי החברות יחד.

שלוש שנים לאחר האיחוד בין שתי החברות, החליטה קבוצת אמפל לרכוש את סמייל 012 מידי אינטרנט זהב, וכך למעשה התנתקו שני הגופים לגמרי, על אף שהחברה הנוכחית שמרה על השם 'סמייל', אותו ירשה מאינטרנט זהב.

כיום חברת אינטרנט זהב עדיין פועלת בעולם התקשורת ואף רכשה חלק ממניות השליטה של חברת בזק, אך אין כל קשר בינה ובין 012 סמייל של היום.

המהלך הזה לא החזיק מעמד זמן רב, מאחר שחברת פרטנר (הבעלים של חברת הסלולר אורנג') החליטה לרכוש את השליטה ב-012 כבר באותה שנה, ב-2010. כיום הבעלים של סמייל 012 הוא עדיין אורנג', מה שהניח את התשתית לצעד הטרי ביותר של החברה בימים אלו ממש - הכניסה לעולם הסלולר.

גם ל-012 יש חבילת 'ללא הגבלה'

מדובר ללא ספק בתופעה מבורכת מבחינת הצרכן, שיצאה אל הפועל באופן מלא רק בשנת 2012: כניסת מפעילים נוספים אל שוק הסלולר, מה שמביא, לפחות בשלב ראשון, לתחרות אדירה בין המפעילים החדשים לוותיקים ולירידת מחירים של ממש בתחום זה. המגמה הזו צפויה להימשך גם בשנים הקרובות.

אם בעבר רבים מצרכני הסלולר היו משלמים מעל 500 שקלים מידי חודש ולעיתים אף מגיעים לסכומים של ארבע ספרות, הרי שהיום הממוצע ירד בצורה דרסטית, לסביבות ה-250 ש"ח לכל היותר - קיצוץ של 50% במחירים לכל הפחות.

גם סמייל 012 'הריחה' את השינוי והחליטה (תחת הפעילות של חברת פרטנר כמובן, בעלת הניסיון העשיר בעולם זה) על השקת שירות 012Mobile - תכנית ייחודית לשימוש במכשירי סלולר בחבילה ללא הגבלה, תמורת סכום בסיסי נמוך מאוד יחסית, של 88 ש"ח בלבד.

רוב חברות הסלולר האחרות מציעות גם הן כמובן חבילות מסוג זה ובמחירים דומים, אך כניסתה של 012 סמייל לתחום הזה ממצבת אותה במקום מיוחד, בו היא מעניקה שירותי קשורת כמעט בכל תחום אפשרי, למעט הטלוויזיה הרב ערוצית: סלולר, טלפון ביתי, שיחות לחו"ל, אינטרנט ביתי מהיר ואף אינטרנט אלחוטי ציבורי.

ללא ספק, המהלך הזה מציב את סמייל 012 בראש רשימת החברות בתחום התקשורת, לצד החברות הגדולות ביותר במשק. ייתכן ומהלך הזה גם יתרום כלכלית בצורה מסוימת גם לחברת פרטנר, אשר נפגעה לא מעט בעקבות כניסת מפעילות הסלולר החדשות לתחום זה.


ספקיות אינטרנט מהיר בישראל:

012 סמייל
013 נטוויז'ן
בזק בינלאומי
018
אינטרנט רימון
טריפל סי
Orange
Hotnet
שתף תוכן זה עם חבריך!