ספקיות אינטרנט
018
מדריכים
חבילות טלוויזיה

חבילות אינטרנט סלולרי

בין שלל האפשרויות האינטרנטיות שעומדות כרגע לרשותנו, ישנה אפשרות שנחשבה עד לפני שנתיים-שלוש לזניחה וכמעט חסרת שימוש, בעוד כיום זו האפשרות הפופולארית ביותר אולי: אינטרנט סלולרי. אין ספק כי רבים ממשתמשי הטלפונים הסלולריים מנצלים את המכשיר שלהם גם לצורך גלישה באינטרנט ולא אחת זה נעשה בעזרת הרשת הסלולרית.

הרעיון פשוט למדי: אם ישנה רשת מסוימת, שמאפשרת שיחות אלחוטיות בין אנשים במקומות שונים בארץ ובעולם, מדוע לא לנצל את היכולות הללו גם לצורך גלישה באינטרנט? על ידי ההתאמות הנכונות ויצירת גישה דרך המכשיר לרשת עצמה, המכשירים הסלולריים יכולים לשמש כאמצעי נוח במיוחד לגלישה אלחוטית.

ואכן כך קרה, ברגע בו נכנסו הסמארטפונים לחיינו. אם עד כניסת המכשירים הללו, אינטרנט סלולרי נחשב לא נוח ופרימיטיבי משהו, הרי שלאחר כניסתם, גלישה מהנייד היא הדבר הנפוץ ביותר שעושים בעזרת המכשיר הסלולרי. למעשה, אנשים שלא גולשים בעזרת הטלפון לרשת האינטרנט, נמצאים כיום במיעוט במדינות מערביות רבות.

היתרון של אינטרנט סלולרי הוא עצום

במקרים רבים, משתמשי המחשבים - הניידים ובעיקר הנייחים - תוהים בינם ובין עצמם עד כמה היה נוח לקחת את המחשב לכל מקום ולגלוש באמצעותו, בקלות ובנוחות. נכון, אפשר לעשות זאת באמצעות המחשב הנייד, אך גם זה הקטן ביותר יהיה לא נוח ומסורבל לגלישה באוטובוס, בזמן הליכה ברחוב או במהלך צפייה במשחק כדורגל.

הסמארטפונים המשוכללים שמציפים בשנים האחרונות את שוק הסלולר, מספקים את האופציה הזו בצורה הנוחה ביותר שיש. אמנם זה לא מכשיר גדול במיוחד, אך הוא מספק תצוגה גדולה מספיק עבור אינטרנט סלולרי. ניתן לראות זאת על פי הנתונים, אשר מצביעים על מיליוני אנשים שעבורם גלישה מהנייד היא עניין טבעי לגמרי.

למעשה, לאחר זמן מה עניין זה עבר שדרוג נוסף: התאמה של רשת האינטרנט לגלישה הסלולרית. כיום, כל אתר שרואה את עצמו כמודרני ומתקדם, מפתח לצד הגרסה האינטרנטית הרגילה גם גרסת גלישה מותאמת לסלולר ולסמארטפונים: אותו אתר, בעיצוב מעט שונה, אשר ייראה בצורה הטובה ביותר במסגרת ההגבלות של מסך הסמארטפון.

לא עוד חבילות גלישה לנייד במחירים אדירים

בעבר ה'רחוק' (עניין של ארבע שנים לכל היותר), חילות גלישה לנייד נחשבו יקרות ביותר. למעשה, הייתה להן תרומה אדירה לעלייה המשמעותית בסכומים ששילם כל אחד מאיתנו לחברות הסלולר השונות - עד למהפכה הסלולרית שהתרחבה בארץ בשנה האחרונה.

אך עם ובלי קשר למהפכה הזו, אינטרנט סלולרי הפך להיות סטנדרט ודבר מובן מאליו גם בחשבון החודשי שלנו, בזכות הסמארטפונים והפופולאריות שלהם. מהר מאוד הבינו החברות כי הן חייבות לכלול את החבילות השונות בתשלום החודשי, ולמעשה הפכו את החבילות לשירות טבעי, ממש כמו שליחת מסרונים (הודעות SMS).

בהתאם לכך, גם המחירים ירדו. אמנם בתחילה הכללת חבילות הגלישה בחשבון החודשי לא הביאה לירידה משמעותית בתשלום, אך בזכות מהפכת הסלולר זה אכן קרה: כיום, המשתמש הממוצע משלם על 'דיל' שכולל שיחות, מסרונים וחבילת גלישה, מאות אחוזים פחות ממה שהיה משלם לפני שנתיים.

גם כרטיסי ה-SIM המאפשרים לכל משתמש אינטרנט סלולרי, הם היום מוצר זמין מאוד, שאפשר לרכוש אפילו בתחנות הדלק (כרטיס 012 sim, לדוגמא, נמכר בחנויות הנוחות של פז). בהתאם לזה, ניתן לומר שהגולשים דרך הנייד הם לא החריגים היום, אלא הסטנדרט.


ספקיות אינטרנט מהיר בישראל:

012 סמייל
013 נטוויז'ן
בזק בינלאומי
018
אינטרנט רימון
טריפל סי
Orange
Hotnet
שתף תוכן זה עם חבריך!