ספקיות אינטרנט
018
מדריכים
חבילות טלוויזיה

איך בוחרים ספק אינטרנט?

הבה נודה באמת, אנחנו משתמשים הרבה באינטרנט. יותר משאנחנו יודעים. אינטרנט נהיה נפוץ כמעט כמו סוכר. כפי שניתן למצוא סוכר במקומות לא צפויים (כמו במלפפונים חמוצים), ניתן למצוא חיבור אינטרנטי גם במקומות להם לא ציפינו. כמו, בטלוויזיה או במקרר. חיבור אינטרנטי מאפשר לנו לעשות שלל פעילויות באופן מקוון, לרבות צפייה בתכנים, פגישות עבודה, חיבור בין מכשירים וכו'. בסופו של דבר, תפקידו של הספק לספק לנו את החיבור האינטרנטי, ובאם בעבר היו אופציות מאוד מסוימות, כיום יש טווח די נרחב שניתן לבחור מתוכו. בכתבה זו ריכזנו במאמר טיפים שונים לבחירת ספק אינטרנט מוצלח.

 

איך בוחרים ספק אינטרנט מומלץ?

באופן טבעי, כשאנו מעוניינים לבחור ספק שירותים מכל תחום, סביר שנכון יהיה לעשות סקר שוק ברשת או לפחות לדברים עם חברים כדי לבדוק מה עבד עבורם. כך או כך, התוצאה הסופית היא מאגר נתונים אישי על שלל החברות עם מספר הצעות שונות שכל אחת מציעה את היתרונות שלה. לרבות חבילות משולבות או "חסכוניות" שיכולות להוסיף אופציות או הנחות. אך לפני שאנחנו נכנסים לנושא, "כיצד לבחור ספק אינטרנט מומלץ במיוחד לשנת 2022",  הבה נשאל מה זה בכלל ספק אינטרנט. ובכן, במילים פשוטות, ספק אינטרנט זה פשוט שירות המאפשר למשתמש הקצה לגשת לרשת האינטרנט הרחבה. קצת כמו לחבר צינור למאגר מים, ולקרוא לצינור זה "ספק". כי הוא מספק גישה. על כן, השאלה היא, מי הצינור, או הספק, המומלץ ביותר. או, מי הם הספקים המומלצים בארץ.

מה ערכו של ספק אינטרנט מומלץ?

איך עושים בחירה נכונה? איך עושים שיעורי בית? איך חוקרים באופן מעמיק בטרם קבלת ההחלטה? ובכן, אפשר להתמקד בפרמטרים הבאים:

 1. מהירות גלישה: באספקט זה יש לבדוק את מהירות הגלישה המגיעה עם ספק האינטרנט המומלץ. על הספק להתחייב למהירות גלישה מינימלית וזה כשלעצמו יכול לבסס רף מינימום מסוים שניתן לצפות. ככל שמהירות הגלישה יותר גבוהה, או "הפס רחב יותר" (ניתן לחשוב על זה כקוטרו של צינור מים, לדוגמה), כך ניתן לעשות יותר עם הגלישה המסופקת. לרבות לצפות בתכנים, לבצע פגישות זום, לגלוש מהמון כרטיסיות במקביל וכו'. ניתן לשקול את ההשפעה של מהירות הורדה כמו גם מהירות העלאה.
 2. ברמת הספק, ניתן לשקול מה הם השירותים המוצעים מבחינתו. הם מקבלים גם נתב, גם תשתית וכן הלאה – ומה איכות, טווח הגלישה ומהירות הגלישה המקסימלית הנתמכת. כמו גם, יש לבדוק את כל העלויות המעורבות.
 3. שירות סינון אתרים: ספק אינטרנט מומלץ 2022 בהחלט יכול לספק גלישה טובה ואיכותית לאן שרק רוצים, ועם זאת – האם הוא מספק גם שירותי אנטי ווירוס ו/או שירותי סינון אתרים. זאת כדי להגביל את המקומות שהדפדפן יכול ללכת אליהם. בין אם למען בריאות המחשב, או התחשבות בסינון תכנים לילדים. באם הספק לא מעניק את זה, זה בסדר – ניתן לקבל את זה ממקור חיצוני. ועם זאת, באם זה נכלל בחבילה (והשירות אכן הולם בהיקפו ואיכותו) הרי זה משובח.
 4. מחיר: יש לבדוק מה הוא כולל, ואיך הוא בהשוואה להצעות אחרות. לדוגמה, ישנן הצעות שיכילו ספק ותשתית ביחד או בנפרד, וזה יכול להשפיע על העלות.
 5. יש לבדוק באם ישנם שירותי תמיכה זמינים ונגישים. לא רק זמינות התמיכה, אלא מידת אדיבותה, וקיום תנאי השירות (כמו גם ללכת אקסטרה מייל עבור הלקוח). מעבר לזה, כמה קל לגשת לתמיכה? האם יש ממשק לקיום צ'אט עם נציג, מהי קלות הגעה לנציג בממשק תפריט טלפוני, כמה מהר נציג עונה, מהו טווח הזמינות (24/7), האם ניתן לבצע פעולות עצמאית בטלפון או באתר החברה, כמה מקיפה תמיכה טכנית מטעם החבילה – וכן הלאה שאלות שיכולות לעזור באומדן שירותי התמיכה מטעם ספק נתון.

ספקים מומלצים בארץ - במי כדאי לבחור?

איך בוחרים ספק אינטרנט, ומי הם הספקים המומלצים לשנת 2022? ובכן, אנחנו לא יודעים. זאת כי, לכל לקוח יש את העדפותיו. יכול מאוד להיות שהספק שלנו שונה מהספק שלך, וזה בסדר. יכול להיות שמצאת משהו רלוונטי לך בספק אחד, על פני אחר. הדבר הבא שנעשה, בכתבה ז, היא לפרט על ספקים מומלצים בישראל, לרבות נטוויז'ן, פרטנר, הוטנט ובזק.

נתחיל עם בזק.

 • בזק בינלאומי הינה ספקית אינטרנט.
 • יש צורך בחיבור ספק ותשתית אינטרנט.
 • בחבילות בנדל ישנה אפשרות להתחבר הן לספק והן לתשתית בחבילה אחת, כדרך בזק בינלאומי.
 • לבזק בינלאומי כבל תת ימי, כבל תקשורת העובר בים ומאפשר חיבור למנויים לשדרת האינטרנט העולמית. יש שימליצו על המהירויות שהוא מאפשר, לרבות איכות הצפייה והמשחק ברשת.
 • בזק מציעה חבילות טריפל (לרבות ספק, תשתית אינטרנט ושירותי טלוויזיה של סטינג TV). יש אפשרות לקבל חבילת דאבל ללא טלפון קווי.

.מה לגבי פרטנר?

 • חברה מוכרת בתחום התקשורת
 • מוכרת חבילות ספק אינטרנט הן כחבילות בפני עצמן והן כחבילות המשולבות עם תשתית של הוט או בזק
 • מחזיקה בתשתית עצמאית של סיבים אופטיים

מה עם הוטנט?

 • מקבוצת הוט (אלטיס) המתנהלת באופן נפרד מ-HOT.
 • פועלת על תשתית HOT כמו גם על בזק. ניתן לשחק עם זה, תלוי הקשר.

ומה עם נטוויז'ן?

 • נרכשה על ידי סלקום, בעבר.
 • חברה מוכרת בתחום ספקיות אינטרנט במדינת ישראל.

לסיכומו של דבר,

באופן עקרוני, יש המון הצעות בשוק – בין אם מדובר בחברות המציעות שירותי ספק, ובין אם מדובר על הצעות שונות באותה חברה שיכולות להשפיע על איכות השירות, היקף השירות ועלותו. ניתן לעשות סקר שוק, לדבר עם חברות שונות ולקבל המלצות מאנשים שהתנסו כדי להרכיב תמונה מקדימה שאולי תתמוך בקבלת ההחלטה. כמו גם, בכל עת ניתן לבצע משא ומתן עם חברה נתונה, כדי לראות אם יש לה הצעות נוספות ובכך להשפיע על עלות השירות. בהצלחה.

 


ספקיות אינטרנט מהיר בישראל:

012 סמייל
013 נטוויז'ן
בזק בינלאומי
018
אינטרנט רימון
טריפל סי
Orange
Hotnet
שתף תוכן זה עם חבריך!