ספקיות אינטרנט
018
מדריכים
חבילות טלוויזיה

013 נטוויז'ן - חברת תקשורת מובילה בישראל

חברת 013 נטוויז'ן הינה חברת תקשורת מובילה בישראל המספקת מגוון פתרונות אינטרנט מהיר ותקשורת טלפונית ללקוחות פרטיים ועסקים. בין שירותי ומוצרי החברה ניתן למצוא התקנת מרכזיות, אבטחת מידע, אינטרנט לעסקים, תקשורת נתונים, מחשוב ענן, קווי טלפון לעסקים, שיחות בינלאומיות, אירוח שרתים ואתרים, קווי טלפון ביתיים, שירותי גיבוי בענן ועוד.

למידע נוסף אודות נטוויז'ו בקרו באתר החברה בכתובת www.013netvision.net.il

שוק התקשורת הישראלי הפך בשנים האחרונות לדינאמי ומרתק במיוחד, בעיקר מבחינה עסקית. ראשית הייתה זו פתיחת שוק השיחותאחת החברות הוותיקות בישראל בתחום האינטרנט הביתי היא נטוויז'ן 013. למעשה, זו החברה היחידה שנותרה פעילה מאז 1994, השנה בה הותר להציע לראשונה חיבור לאינטרנט ביתי בישראל.

אז נקראה החברה נטוויז'ן ומתחרתה היחידה הייתה אלרונט. כביטוי לעוצמה של החברה הזו ניתן להצביע על כך שבהמשך הדרך רכשה נטוויז'ן (אשר הוקמה אז על ידי חברת נטמנג') את אלרונט והטמיעה אותה בתוכה.

במהלך השנים קמו לא מעט ספקיות אינטרנט חדשות בישראל, אך נטוויז'ן 013 הייתה ונותרה הוותיקה שבהן. לא לחינם היא נחשבת לזו אשר לה כמות הלקוחות הגדולה ביותר ונכון לשנת 2011 שוויה מוערך ביותר ממיליארד שקלים וחצי.

כיום, החברה לא מספקת אך ורק שירותי אינטרנט מהיר. לקוחות החברה נהנים גם משירותי שיחות בינלאומיות (בקידומת 013 כמובן) ושירותי טלפוניה פנים ארציים (כלומר, החברה מפעילה גם שירותים של שיחות בטלפון קווי בתוך ישראל).

שירותים אלו התאפשרו בזכות רכישות נוספות שביצעה החברה לאורך השנים. רכישה גדולה אחת הייתה של חברת ברק 013 (ומכאן למעשה הגיע החצי השני של שמה) אשר סיפקה עד הרכישה שירותי שיחות בינלאומיות ואינטרנט מהיר. רכישה לא פחות חשובה הייתה של חברת גלובקול, אשר איפשרה לחברה להציע את שירות השיחות הפנים ארציות.

אגב, נטוויז'ן 013 הייתה חלוצה לא רק בשירות האינטרנט המהיר: היא הייתה החברה הראשונה שאפשרה גם חיבור אינטרנט דרך הכבלים, מה ששבר את השליטה שהייתה באותה תקופה לבזק, אשר הייתה היחידה באותם זמנים שהציעה תשתית אינטרנט, על גבי רשת קווי הטלפון שלה.

חברת נטוויז'ן 013 מחזיקה בעוד שני גופים חשובים בעולם האינטרנט, אשר מבססים את שליטה בתחום ואת מומחיותה בעולם האינטרנט הישראלי. ראשית, לחברה שליטה של 50% במניות הפורטל נענע10, אשר נחשב לאחד המובילים בארץ. הוא כולל תכנים חדשותיים ובידוריים, ומושך אלפי כניסות מידי יום.

שנית, החברה שולטת גם ב-51% ממניותיה של חברת רימון ישראל, אשר מעניקה את שירות אינטרנט רימון - אינטרנט מאובטח המיועד בין היתר למגזר הדתי (שאינו מעוניין להיחשף לתכנים רבים ולכן הוא מזוהה מאוד עם שירות זה) ולמעשה לכל מי שמעוניין בסינון של תכנים אלימים ופורנוגרפיים למשל.

נטוויז'ן 013 מחזיקה גם ב53% ממניותיה של חברת נטוויז יישומים, שייעודה הוא פיתוח של יישומים חדשים בעולם האינטרנט.

גם ללוגו יש סיפור

הלוגו של נטוויז'ן 013 מלווה אותה בכל שלב ושלב של פעילותה, עוד מתחילת דרכה - זוהי הלטאה המזוהה כל כך עם החברה ומופיעה בכל מסמך, פרסומת או אזכור של החברה. אך מעטים יודעים מהיכן הגיע הסמליל (הלוגו) הזה למעשה.

ובכן, בראשית דרכה של החברה, בשנים בהם הותר לראשונה לספק חיבור אינטרנטי למשתמשים ביתיים, הוציאה חברת נטמנג' (החברה אשר ממנה הוקמה כאמור נטוויז'ן) את הדפדפן העברי הראשון אי פעם, אשר נקרא קמיליון - לטאה בעברית.

מאז אותו רגע, החליטו בעלי החבה לאמץ את הלטאה בכל אחד מהמוצרים המזוהים איתה, ולמרות שינויים בצורתו (בשל בעיות של זכויות יוצרים), הלוגו נותר סביב אותו רעיון: הלטאה המפורסמת של נטוויז'ן.

כיום, נטוויז'ן 103 היא אחת החברות הגדולות בעולם התקשורת הישראלי, וללא ספק החברה הגדולה ביותר בתחום האינטרנט הביתי. לאחר הצטרפותה של ברק 013 לשורותיה של החברה, האחיזה שלה בשוק זה רק גדלה והתעצמה - תהליך שלא צפוי להיפסק בקרוב.


ספקיות אינטרנט מהיר בישראל:

012 סמייל
013 נטוויז'ן
בזק בינלאומי
018
אינטרנט רימון
טריפל סי
Orange
Hotnet
שתף תוכן זה עם חבריך!