ספקיות אינטרנט
018
מדריכים
חבילות טלוויזיה

018 - ספקית האינטרנט והשיחות בינלאומיות

חברת האינטרנט והתקשורת 018 הינה ספקית אינטרנט ושיחות בינלאומיות, המציעה חבילות גלישה באינטרנט מהיר ושיחות בינלאומיות. החברה פועלת בתחום התקשורת הישראלי משנת 2004 והחל מ-2008, מספקת גם שירותי אינטרנט כספק אינטרנט (ISP).

למידע נוסף אודות 018 בקרו באתר החברה בכתובת www.018.co.il

חברת 018 היא חברת תקשורת ישראלית, אשר פועלת בארץ משנת 2004. שמה המלא של החברה הוא אקספון 018, והיא מספקת נכון להיום שירותי אינטרנט ביתיים, שירותים של שיחות בינלאומיות וטלפוניה ביתית (מהלך שנמצא כרגע בשלבי ניסוי בלבד).

אקספון נמצאת בבעלות חברת אקספון הישראלית, חברת Swiftnet Limited הבריטית וחברת Xfone USA, Inc. האמריקאית (מחזיקה ב-69% ממניות החברה הישראלית) והיא למעשה חלק מהגוף העולמי אשר נקרא גם הוא אקספון. שני הגופים הבינלאומיים נמצאים גם הם בתחום התקשורת ומספקים שירותים מקומיים ובינלאומיים בכל רחבי העולם.

כאמור, תחילת דרכה של חברת 018 היא בשנת 2004, אז הוקמה כדי להתחרות בשוק הטלפוניה הבינלאומית - כמו חברות רבות בישראל. לאחר מספר שנים, בדומה ללא מעט חברות בתחום הזה, קיבלה אקספון אישור להעניק ללקוחותיה בישראל שירותי אינטרנט מהיר ביתיים - והיא מעניקה את שני השירותים הללו עד היום.

כעת, מנסה החברה להיכנס גם לתחום הטלפוניה הביתית. כרגע העניין נמצא בניסוי - החברה קיבלה את אישור משרד התקשורת אך טרם החלה לבצע את השירות באופן מסודר ופעיל, כחלק מהשירותים הכלליים שהיא מעניקה.

בשנת 2011 ניסתה החברה להצטרף למהלך של כניסה לעולם הסלולאר הישראלי, לאחר שמשרד התקשורת החליט לפתוח אותו לתחרות. חברת 018 הייתה מהראשונות להגיש מועמדות למכרז והיא אף זכתה בו, אך מאוחר יותר לא הצליחה להעמיד את הערבויות הדרושות ולכן נפסלה מאפשרות לזכות במרכז.

שנה קודם לכן רכש את החברה חזי בצלאל, איש עסקים אמיד אשר השקיע בקנייה 6.5 מיליון דולרים. בצלאל עשה זאת באמצעות חברת מרתון טלקום בע"מ אך למרות ההשקעה הזו, הוא לא הצליח לסייע לחברה להעמיד את הערבויות המתבקשות לטובת המכרז של משרד התקשורת.

חברת 018 מפעילה גם חברת בת, מרתון 018, אשר באמצעותה ביקשה להיכנס לתחום הסלולאר, ללא הצלחה כאמור. מרתון עדיין פעילה גם היום ונחשבת לחלק ממערך התקשורת והעסקים של חברת 018.

לא מזמן אף ביצעה החברה שדרוג במתקניה, לטובת לקוחותיה השונים, כאשר שדרגה בעיקר את נתבי הליבה של החברה בעזרת חברת אואזיס ולמעשה שיפרה בצורה משמעותית את היכולות שלה.

עקרונות מרכזיים במדיניות החברה

חברת 018 מקפידה למתג את עצמה כ'חברת תקשורת אחרת', אשר שומרת בין היתר על קדושת השבת ולכן נחשבת לפופולארית ומומלצת מאוד בקרב אנשי המגזר הדתי ואף החרדי. החברה גם מעניקה ללקוחותיה אפשרויות של סינון וחסימת תכנים לא רצויים במחשב הביתי, מה שמעלה את קרנה באופן טבעי בקרב מגזרים רבים.

אנשיה אף מצהירים כי השירות של חברת 018 זוכה לאישור מיוחד ונדיר מטעם גדולי הרבנים בישראל לשימוש באינטרנט דרך השירות שמעניקה החברה, והחברה הזו ללא ספק מחזיקה היום בנתח שוק גדול מאוד במגזר זה - על אף שעל פי הסטטיסטיקות העדכניות, נתח השוק הכללי שלה בישראל הוא 5% בלבד.

עוד מצהירה החברה כי היא מקפידה להעניק ללקוחותיה את המחירים ההוגנים והמשתלמים ביותר בשוק התקשורת הישראלי, כולל חבילות שירות ללא התחייבות - הן בתחום האינטרנט הביתי והן בתחום שיחות הטלפון הבינלאומיות.

כיום, חברת 018 אמנם לא נחשבת לאחת החברות הגדולות בישראל, לא מבחינת ההכנסות ולא מבחינת כמות הלקוחות שלה, אך בכל מקרה היא צפויה לגדול ולהתפתח עוד, כאשר מגמה זו גדלה כבר עכשיו בהתמדה מידי שנה.


ספקיות אינטרנט מהיר בישראל:

012 סמייל
013 נטוויז'ן
בזק בינלאומי
018
אינטרנט רימון
טריפל סי
Orange
Hotnet
שתף תוכן זה עם חבריך!