ספקיות אינטרנט
018
מדריכים
חבילות טלוויזיה

3 טיפים לבחירת ספק אינטרנט

בעוד שתשתיות המים והחשמל הן תשתיות הכרחיות בכל בית, גם תשתית האינטרנט בימינו היא חלק בלתי נפרד מכל בית מגורים ובית עסק. ולכן כדאי לבחור בצורה נבונה את ספק האינטרנט שלכם, אז הנה כמה טיפים כיצד לעשות זאת.

במהלך חיפושיכם אחר ספק אינטרנט, אתם ודאי תיתקלו בשלל מושגים שחלקם מוכרים לכם וחלקם יהיו פחות מוכרים. בעוד שצריך להכיר את המושגים הקלאסיים כמו נתב, ראוטר או מודם, צריך להכיר גם את סוגי חבילות הגלישה שמציעות ספקיות האינטרנט בימינו. אם אתם מחפשים אחר ספק אינטרנט, קודם כל יהיה חשוב להבחין ולהבדיל בין ספק אינטרנט לבין ספק תשתית אינטרנט. אגב, בשנת 2022 אמור להתבצע הביטול של ההפרדה בין התשתיות האלו, מה שישליך משמעותית על צריכת האינטרנט הביתית.

חבילות הגלישה שמציעות ספקיות האינטרנט

לאחר שהבנו כי ספקיות התשתית אינן מציעות חבילות גלישה, צריך לבחון את החבילות המוצעות על ידי ספקיות האינטרנט. בעוד שספקיות כמו פרטנר אינטרנט יציעו לכם חבילות גלישה מהירות בתקן של 5G, ספקיות אחרות עשויות להציע טכנולוגיות מיושנות יותר של גלישה.

חשוב לזכור, חלק מספקיות האינטרנט ינסו להציע לכם חבילות גלישה מאוד מהירות, למרות שלא בטוח שאתם בכלל צריכים אותן. למשל, במקרים שבהם תשתית האינטרנט אינה מסוגלת לתמוך בחבילת גלישה בתקן מהיר במיוחד. 

מה עוד כוללות חבילות הגלישה? שירותים נוספים

אם אתם עומדים לבחור חבילת גלישה לאינטרנט, יהיה כדאי לבדוק את השירותים הנלווים לחבילות אלו. לעיתים השירותים יוצעו בתוספת תשלום, בפעמים אחרות יינתנו כחלק מחבילת הגלישה. למשל, מערכת בקרת הורים אשר מנטרת ומשגיחה על גלישת הילדים ברשת, אצל ספקיות כמו פרטנר אינטרנט תוכלו לקבל שירותים שונים ללא תוספת תשלום, מומלץ לבדוק מול הספקית עצמם מה השירותים כוללים בדיוק.

יחד עם זאת שכדאי לבדוק את השירותים השונים שכוללות חבילות הגלישה, חשוב גם לזכור שזה לא דיל ברייקר. במילים אחרות, תוכלו להשיג את השירותים האלו מגורמים חיצוניים לספקית האינטרנט. למשל, דרך אפליקציות שמאפשרות בקרת הורים. אבל אם אפשר לרכז את מגוון השירותים שמקבלים תחת ספק אינטרנט אחד, מה טוב.

השוואת מחירים בין ספקי אינטרנט מובילים

בין אם אתם מעוניינים בספקית כזו או אחרת של אינטרנט, יהיה חשוב לערוך מחקר שוק מתאים וגם אפילו השוואת מחירים בים הספקים השונים. תערכו השוואת בין פרטנר אינטרנט לבין ספקיות אחרות, קבלו הצעות מחירים ותגיעו להחלטה שלכם. בימינו יש מגוון פורטלים שמאפשרים לבצע השוואות בין מוצרים ובין ספקי אינטרנט, קלי קלות באונליין.

לאחר שמבצעים השוואת מחירים בין ספקי אינטרנט, אפשר להבין לעומק את הפערים במחירים בין הספקיות. לבסוף, זה מתבטא בעיקר בכיס, אבל לא רק. זה יתבטא גם באיכות ומהירות הגלישה שלכם באינטרנט.


ספקיות אינטרנט מהיר בישראל:

012 סמייל
013 נטוויז'ן
בזק בינלאומי
018
אינטרנט רימון
טריפל סי
Orange
Hotnet
שתף תוכן זה עם חבריך!