ספקיות אינטרנט
018
מדריכים
חבילות טלוויזיה

איזה תשתית אינטרנט לבחור: כבלים או ADSL?

אינטרנט בכבלים או ADSL?

התחברות לאינטרנט, בכל בית, אינה נחשבת בגדר מותרות. הרשת מספקת את מאגרי המידע הזמינים ביותר, הפתרון היעיל עבור תקשורת למטרות עבודה וכן עבור יצירת קשר חברתי. לשימוש ברשת האינטרנט יש צורך בחיבור תשתית ובמנוי לספק אינטרנט.

בזק וחברת הוט מספקות את שירותי התשתית בארץ ואילו בזק בינלאומי, 013, נטוויז'ן, אינטרנט זהב ועוד מספקות את האינטרנט. חבילות גלישה שונות, במחירים ובמהירויות גלישה שונות מוגשות לצרכן על פי בחירתו.

התחרות בין הספקיות מעודדת השוואת מחירים בין הגולשים. המטרה היא לקבל חבילת גלישה מהירה במחיר נמוך. רוב הצרכנים אינם שולטים במידע לגבי מהירויות הגלישה. זו אמורה להיות מותאמת לצורכי הלקוח בהתאם לשימוש באינטרנט ולמספר המחשבים שיש לו בבית או במשרד, כלומר מספר המחשבים המחוברים לרשת ועושים בה שימוש בו זמנית.

5 מגה, 10 מגה

לפעילויות כגון צפייה בסרטי ווידאו, הורדת קבצים והעלאת קבצים נדרש חיבור מהיר לאינטרנט. 5 מגה הם די והותר עבור משימות כגון אלה. לעיתים יש צורך ב – 10 מגה אך לא יותר. מהירות הגלישה מושפעת גם מתוכניות מיותרות המתיישבות על המחשב, עומס מידע, מצב טכני של המחשב ווירוסים.

כל אלה עלולים להכביד על המחשב ולא בשל מהירות גלישה שמסופקת על ידי חבילת הגלישה של ספקית האינטרנט. כיום אין חברה אחת שמספקת את כל השירות בארץ ולכן יש צורך בשיתופי פעולה. החבילה שנרכשת על ידי הצרכן ממקור אחד למעשה נחלקת עם חברה אחרת.

חיבורים שונים לאינטרנט

חיבור האינטרנט הרגיל מבוסס על Dial-up רגיל. ADSL מעניק קישור זמין וקבוע על ידי שימוש במרבית הקו עבור הורדת מידע כל עוד ה – Router והמחשב פועלים. על מנת לעשות שימוש בשירות זה יש צורך בהתקנה מסוימת של ציוד על ידי חברת הטלפון במרכזיה האזורית והתקנת מפצל על קו הטלפון ומודם בבית המנוי.

מה לגבי רמת האבטחה?

חיבור ADSL מתבסס על תשתית הטלפון שכבר קיימת בבית. בעל המנוי מחובר אל המרכזייה אשר קרובה אל מקום המגורים באופן נפרד. במקרה זה החיבור אל האינטרנט עושה שימוש בתשתית המהירה הארצית ונשאר מוגן עד לספק של האינטרנט.

אופן החיבור מאפשר קו אישי מאובטח ומוצפן לכל גולש. למרות זאת חשוב לציין כי בכל זאת, במידה והספק אינו מקיים הגנה ראויה על החיבור לאינטרנט, עלולה להתעורר בעיה. התקשרות אשר מתנהלת על ידי כבלים פועלת בצורה אחרת. זו עושה שימוש בטכנולוגיה של Shared Medium כלומר תווך משותף.

פועל יוצא מכך הוא כי הגולש על ידי הכבלים מתחלק בערוץ אחד עם דיירי הבית השכן. כדי שהקו יהיה מוצפן יש צורך בטכנולוגיה אחרת ושדרוג של המודמים של הכבלים. ההגנה אשר מספקים הכבלים נחשבת חלשה יחסית. שדרוג הכבלים כפי שמתנהל בארה"ב כיום, ישפר את ההצפנה בכבלים אפילו יותר מ – ADSL .


ספקיות אינטרנט מהיר בישראל:

012 סמייל
013 נטוויז'ן
בזק בינלאומי
018
אינטרנט רימון
טריפל סי
Orange
Hotnet
שתף תוכן זה עם חבריך!