ספקיות אינטרנט
018
מדריכים
חבילות טלוויזיה

בזק בינלאומי - שירותי אינטרנט מהיר ושיחות בינלאומיות

בזק בינלאומי הינה ספקית אינטרנט מקבוצת בזק, המציעה חבילות גלישה באינטרנט. בין מוצרי החברה ניתן למצוא את השירותים הבאים: אינטרנט מהיר לפרטיים ועסקים, שירות שיחות בינלאומיות, אינטגרציה לעסקים, אינטרנט אלחוטי ושירותים נוספים כגון דואר אלקטרוני, גיבוי בענן וכדומה. בזק מביאה את בשורת האינטרנט האולטרה מהיר, במהירות של עד 100Mbs ברשת ה-NGN.

למידע נוסף אודות בזק בינלאומי בקרו באתר החברה בכתובת www.bezeqint.net

בזק בינלאומי היא מהחברות הידועות והמוכרות ביותר בישראל, בעיקר בתחום האינטרנט הביתי, על אף שאת ראשית דרכה עשתה בכלל בעולם השיחות הבינלאומיות. כיום היא שולטת על כמעט 40% משוק האינטרנט הישראלי (על פי נתוני החברה) והיא בהחלט נחשבת לאחד הגורמים החזקים במשק.

אחיזתה של החברה בשוק האינטרנט ובשוק השיחות הבינלאומיות התבטא בשנת 2011 לבדה במחזור השיא של החברה מאז הקמתה, 1.4 מיליארד שקלים. ללא ספק, המגמה הזו מציבה את הקבוצה במקום נהדר בשוק הישראלי.

בזק בינלאומי הוקמה בשנת 1996 כחברת בת של חברת בזק, והיא עדיין נחשבת כזו עד היום. החברה הוקמה למעשה מתוך ניסיונה של בזק להיכנס לתחום השיחות הבינלאומיות, מה שלא התאפשר לה בעצמה בשל שליטתה בשוק הטלפוניה המקומי.

אגב, בזק אף ניסתה להיכנס כמפעילה נוספת לתחום הטלפוניה הביתית (בטכנולוגיה שונה) בעזרת בזק בינלאומי, אך גם מהלך זה נמנע בשל השליטה של בזק בשוק זה. עד ששליטתה תפחת ב-15% לפחות, היא לא תוכל לממש מהלך כזה.

חברת בזק בינלאומי מוכרת לכולם בזכות התוכי המצחיק אשר מופיע בכל הפרסומות שלה (אותו מדבב, אגב, שלום אסייג) והקמפיינים הפרסומיים שלה נחשבים למוצלחים ומשעשעים מאוד. כאמור, לאחר שהחלה להעניק שירותי שיחות בינלאומיות תחת הקידומת 014, החלה החברה בשנת 1999 להעניק שירותי אינטרנט ביתי.

באותה הזדמנות, גילתה החברה את הפוטנציאל שבהקמת פורטל חדשות גדול באינטרנט, והקימה את האתר 'חדשות.קום' אשר היה לאתר החדשותי הראשון בישראל. בתחילת דרכו, נכנסו אליו כ-3,000 משתמשים ביום - בעיקר משום שאז טרם הוקמו אתרי החדשות הגדולים הקיימים היום, כדוגמת ynet של ידיעות אחרונות ו-nrg של מעריב.

עם הזמן, הפסיקה החברה את תמיכתה באתר הזה, בעיקר משום שנאלצה לרכוש את פורטל וואלה (שוב, מאחר וחברת האם לא יכלה לעשות זאת בשל הגבלים של הרגולטור) וכיום האתר הזה משמש בעיקר את הקהילה העסקית, עבור חדשות בשוק ההון.

ההתקדמות הטכנולוגית

בזק בינלאומי השלימה בשנת 2012 את הנחתו של כבל תת מימי ענק, באורך של כ-2,300 קילומטרים, אשר מאפשר גלישה במהירויות אדירות ומקשר את מתקני החברה ישירות לאירופה, שם יכולות הגלישה מגוונות ומשופרות יותר.

החברה מנסה בדרך זו להציע לגולש הישראלי חווית גלישה חדשה, שטרם ראה כמותה (לפחות במהירויות הללו). רוב מסעות הפרסום של החברה בימים אלו מוקדשים לכבל הזה, אשר מהווה בהחלט היסטוריה לא קטנה בעולם האינטרנט הישראלי.

הקשר לבזק

בזק בינלאומי נחשבת, כאמור, לחברת בת של בזק הגדולה, אך היא אינה פועלת תחתיה או בשיתוף פעולה ישיר איתה, אלא נחשבת בעיני הלקוח כגוף נפרד לחלוטין. עובדי החברה מקפידים לשמור על הפרדה זו, אשר חשובה גם מבחינה רגולטורית.

עם זאת, כפי שציינו לאורך הקטע, החלטות רבות אשר התקבלו במשרדי בזק, השפיעו גם על פעילותה של בזק בינלאומי. בשורה התחתונה ניתן בהחלט לקבוע כי הקמת חברת הבת סייעה רבות לחברת האם להתפתח ולהתחדש בעולם התקשורת הישראלי.

בזק בינלאומי תמשיך ככל הנראה להיות מהחברות הבכירות בעולם האינטרנט הביתי בישראל והשיחות הבינלאומיות עוד שנים רבות. הנתונים של השנים האחרונות מראים על גידול והתפתחות מתמידים בפעילות החברה, כאשר המהלך בו נקטה להקמת רשת האינטרנט העצמאית באמצעות הכבל התת ימי, רק יעצים את כוחה וישפר משמעותית את השירותים שתעניק ללקוחותיה.


ספקיות אינטרנט מהיר בישראל:

012 סמייל
013 נטוויז'ן
בזק בינלאומי
018
אינטרנט רימון
טריפל סי
Orange
Hotnet
שתף תוכן זה עם חבריך!